25 XII 2003 r. — Bożonarodzeniowe orędzie "Urbi et Orbi"

Zbaw nas od wszelkiego zła

1. Descendit de caelis Salvator mundi! Gaudeamus! Zstąpił z nieba Zbawiciel świata. Radujmy się! To pełne głębokiej radości orędzie rozległo się w noc betlejemską. Dzisiaj z tą samą radością Kościół głosi je na nowo: narodził się nam Zbawiciel! Wraz z przemożnym pragnieniem bliskości i pokoju ogarnia duszę fala czułości i nadziei. Na progu szopki kontemplujemy Tego, który z miłości do człowieka ogołocił się z chwały Bożeji stał się ubogi. Stojąca obok szopki świąteczna choinka, mieniąca się światłem lampek, przypomina nam, że wraz z narodzeniem Jezusa na nowo zakwita drzewo życia na pustyni ludzkości. Szopka i choinka: cenne symbole, które przekazują czasom prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia.

2. Rozbrzmiewa z niebios orędzie aniołów: "Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan" (Łk 2, 10-11). Jakież zdumienie! Rodząc się w Betlejem, wiekuisty Syn Boży wszedł w dzieje każdego człowieka, który żyje na ziemi. Jest już obecny w świecie jako jedyny Zbawiciel ludzkości. Dlatego modlimy się: Salvator mundi, salva nos!

3. Zbaw nas od wszelkiego zła rozdzierającego ludzkość u początków trzeciego tysiąclecia. Zbaw nas od wojen i zbrojnych konfliktów, które dewastują całe regiony świata; od plagi terroryzmu i tylu innych form przemocy, których ofiarami padają osoby słabe i bezbronne. Zbaw nas od zniechęcenia na drogach wiodących do pokoju, który jest trudny do osiągnięcia, ale możliwy, a wręcz jest obowiązkiem; na drogach, na które trzeba wchodzić bezzwłocznie zawsze i wszędzie, nade wszystko w ziemi, na której Ty się narodziłeś, Książę Pokoju.

4. A Ty, o Maryjo, Dziewico oczekiwania i spełnienia, która strzeżesz tajemnicy Narodzenia, spraw, abyśmy umieli rozpoznawać w Dzieciątku, które tulisz w ramionach, obiecanego Zbawcę, niosącego wszystkim nadzieję i pokój. Razem z Tobą Go adorujemy i pełni nadziei wyznajemy: potrzebujemy Ciebie, Odkupicielu człowieka, który znasz oczekiwania i tęsknoty naszych serc. Przyjdź, Panie, i pozostań z nami! Niech radość Twojego narodzenia dotrze na krańce świata!

Po polsku Ojciec Święty powiedział:

"Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel". To radosne orędzie głoszę moim rodakom i życzę, aby było ono dla wszystkich źródłem radości, pokoju i nadziei.

Wesołych, błogosławionych świąt!

licencja: 
Copyright
Okres życia: 
Twórczość: 
X
To prevent automated spam submissions leave this field empty.

Fatal error: Declaration of RulesRuleUI::form(&$form, &$form_state, $options = Array) must be compatible with RulesActionContainerUI::form(&$form, &$form_state, $options = Array, $iterator = NULL) in /home/idmjp2s/domains/santojp2.pl/wiki/modules/rules/ui/ui.plugins.inc on line 80