25 XII 2003 r. — Bożonarodzeniowe orędzie "Urbi et Orbi"

Zbaw nas od wszelkiego zła

1. Descendit de caelis Salvator mundi! Gaudeamus! Zstąpił z nieba Zbawiciel świata. Radujmy się! To pełne głębokiej radości orędzie rozległo się w noc betlejemską. Dzisiaj z tą samą radością Kościół głosi je na nowo: narodził się nam Zbawiciel! Wraz z przemożnym pragnieniem bliskości i pokoju ogarnia duszę fala czułości i nadziei. Na progu szopki kontemplujemy Tego, który z miłości do człowieka ogołocił się z chwały Bożeji stał się ubogi. Stojąca obok szopki świąteczna choinka, mieniąca się światłem lampek, przypomina nam, że wraz z narodzeniem Jezusa na nowo zakwita drzewo życia na pustyni ludzkości. Szopka i choinka: cenne symbole, które przekazują czasom prawdziwy sens świąt Bożego Narodzenia.

2. Rozbrzmiewa z niebios orędzie aniołów: "Dziś w mieście Dawida narodził się wam Zbawiciel, którym jest Mesjasz, Pan" (Łk 2, 10-11). Jakież zdumienie! Rodząc się w Betlejem, wiekuisty Syn Boży wszedł w dzieje każdego człowieka, który żyje na ziemi. Jest już obecny w świecie jako jedyny Zbawiciel ludzkości. Dlatego modlimy się: Salvator mundi, salva nos!

3. Zbaw nas od wszelkiego zła rozdzierającego ludzkość u początków trzeciego tysiąclecia. Zbaw nas od wojen i zbrojnych konfliktów, które dewastują całe regiony świata; od plagi terroryzmu i tylu innych form przemocy, których ofiarami padają osoby słabe i bezbronne. Zbaw nas od zniechęcenia na drogach wiodących do pokoju, który jest trudny do osiągnięcia, ale możliwy, a wręcz jest obowiązkiem; na drogach, na które trzeba wchodzić bezzwłocznie zawsze i wszędzie, nade wszystko w ziemi, na której Ty się narodziłeś, Książę Pokoju.

4. A Ty, o Maryjo, Dziewico oczekiwania i spełnienia, która strzeżesz tajemnicy Narodzenia, spraw, abyśmy umieli rozpoznawać w Dzieciątku, które tulisz w ramionach, obiecanego Zbawcę, niosącego wszystkim nadzieję i pokój. Razem z Tobą Go adorujemy i pełni nadziei wyznajemy: potrzebujemy Ciebie, Odkupicielu człowieka, który znasz oczekiwania i tęsknoty naszych serc. Przyjdź, Panie, i pozostań z nami! Niech radość Twojego narodzenia dotrze na krańce świata!

Po polsku Ojciec Święty powiedział:

"Dziś się narodził Chrystus Pan, Zbawiciel". To radosne orędzie głoszę moim rodakom i życzę, aby było ono dla wszystkich źródłem radości, pokoju i nadziei.

Wesołych, błogosławionych świąt!

licencja: 
Copyright
Okres życia: 
Twórczość: 
X
To prevent automated spam submissions leave this field empty.
off white shoes outlet off white shoes outlet off white shoes outlet off white shoes outlet off white shoes outlet off white shoes outlet Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack Fjllraven Kanken backpack supreme outlet online supreme outlet online supreme outlet online supreme outlet online supreme outlet online supreme outlet online stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet stone island outlet cheap oil paintings cheap oil paintings online discount oil paintings cheap oil paintings cheap oil paintings online discount oil paintings cheap oil paintings oil paintings for sale discount canvas art prints large canvas art prints oil paintings for sale oil paintings reproductions authentic nfl jerseys supreme outlet online off white shoes off white shoes outlet fjallraven kanken outlet fjallraven backpack sale mcm outlet online oil paintings great big canvas pop canvas art large canvas art prints