Kanonizacja Jana Pawła II w Rzymie

Papież: Byli kapłanami, biskupami i papieżami dwudziestego wieku

żródło - fra3.pl

W homilii wygłoszonej dziś podczas Mszy świętej kanonizacyjnej Ojciec Święty podkreślił, że Jan XXIII i Jan Paweł II współpracowali z Duchem Świętym, aby odnowić i dostosować Kościół do jego pierwotnego obrazu, który nadali mu święci w ciągu wieków.

„Jan XXIII i Jan Paweł II mieli odwagę oglądania ran Jezusa"

Tak w trakcie uroczystej mszy kanonizacyjnej obydwu papieży mówił dziś w Watykanie Ojciec Święty Franciszek.

Kanonizacyjne reminiscencje

żródło - fra3.pl

Dwóch papieży wpisanych w poczet świętych, dwóch papieży przy ołtarzu podczas Mszy kanonizacyjnej, wielu kardynałów, biskupów, kapłanów oraz tłumy pielgrzymów, w przeważającej większości z Polski - uroczystości kanonizacyjne Jana Pawła II i Jana XXIII za nami.

 

Życie Jana Pawła II było nieustannym posłuszeństwem Ewangelii Jezusa

żródło - fra3.pl

Tak mówił 28 kwietnia w Watykanie kard. Angelo Comastri. W trakcie uroczystej Mszy dziękczynnej za kanonizację Papieża Polaka Wikariusz Generalny Państwa Watykańskiego podkreślał, że Jan Paweł II był człowiekiem wielkiej odwagi.

Kard. Dziwisz: Mamy w niebie wielkiego orędownika naszych spraw

żródło - fra3.pl

"W blasku świętości Jana Pawła II radujemy się z tego daru, radujemy się, że mamy w niebie wielkiego orędownika naszych spraw, tych radosnych, bolesnych, smutnych" - mówił kard. Stanisław Dziwisz na początku Mszy św. dziękczynnej za kanonizację Jana Pawła II na placu św.

U grobu Świętego

żródło - fra3.pl

Tu każdy chce dotknąć świętości i wyprosić łaski dla siebie i bliskich, czasem zwyczajnie podziękować. Od kilku dni do grobu świętego Jana Pawła II w Bazylice św. Piotra w Rzymie pielgrzymują tysiące pątników.

Święty oczami pielgrzymów

żródło - fra3.pl

Modlili się i płakali, były to jednak łzy radości - jakże inne od tych, które wylewali tu w roku 2005. Bo od dziś Jan Paweł II wraz z Janem XXIII są już świętymi. W uroczystej kanonizacji obydwu papieży na Placu św. Piotra wzięły udział prawdziwe tłumy wiernych.

Kard. Dziwisz: ze wzruszeniem i wdzięcznością stajemy przy Świętym

fot. Ks. Robert Pietrzyk

Kard. Stanisław Dziwisz odprawił w środę rano po raz pierwszy Mszę św. przy grobie świętego Jana Pawła II w bazylice św. Piotra.

Prezydent Komorowski: Jan Paweł II papieżem polskiej wolności

fot. Wojciech Grzędziński / prezydent.pl

Jan Paweł II był papieżem polskiej nadziei na wolność, a później był papieżem polskiej wolności, rozumianej i definiowanej poprzez Ewangelię – mówi KAI Bronisław Komorowski.

Rzym żyje kanonizacją

fot. Michał Henkel

W przeddzień wyniesienia do chwały ołtarzy bł. Jana Pawła II i Jana XXIII Wieczne Miasto jest już praktycznie gotowe na tą niezwykłą uroczystość. Oczywiście praktycznie.

Strony

X
To prevent automated spam submissions leave this field empty.